Özel Medsentez
Polikliniği

Bize Ulaşın

+90 (312) 428 18 28

Büyükelçi Sokak No: 12/A

Kavaklıdere, ANKARA

Yayınlarımız

Obezitenin Moleküler Mekanizması ve Meme Kanseri

Prof. Dr. Atilla Engin tarafından yazılan, başta kardiyovasküler sorunlar ve kanser olmak üzere birçok hastalığın patogenezinde son derece önemli olan obezitenin moleküler esaslarını yirmi beş başlık altında bine yakın kaynakla tartışan ve obezite ile ilgilenenlere faydalı bilgiler içeren bir kitaptır.

Bilgi için 0(312) 428 18 28 numaralı telefonu arayabilirsiniz...


Meme Kanserinde Yol Hikayeleri

Sevgili Canan Perdahlı’nın editörlüğünü yaptığı bu kitapta, hayatlarının farklı dönemlerinde, birden karşılarına çıkan aynı hastalıkla mücadele edip başarmış kahraman kadınlarımızın cesurca bizlerle paylaştığı muhteşem hikayeleri; onların üzüntülerini, kaygılarını, kayıplarını, yılmaz mücadelelerini, başarılarını ve normal yaşama yeniden dönüşlerini bulacaksınız.

Bu hikayelerde, hastalıkla yeni tanışan veya savaşmıs¸ diğer hastalar, kendilerinden parçalar, kendilerine destek olacak bilgi ve duygular bulacaklar, yalnız olmadıklarını görecekler.

“Bildiğimiz en güzel insanlar yenilgiyi ve ızdırabı tatmış, mücadele etmiş, kayıpları olmuş ve bu derinliklerden çıkmasını başarmıs¸ insanlardır.

Bu insanlar yaşamı anlarlar, değerini bilirler ve duyarlıdırlar, böylece içten sevgi ile ilgi, incelik ve şefkat doludurlar.

Güzel insanlar birden oluşmazlar.” (Elizabeth Kubler Ross)

Bu güzel insanlar ile hastam olarak tanıştım, onları anlamaya ve elimden gelenin en iyisini yaparak faydalı olmaya çalıştım. Hastalarımdan her gün yeni şeyler öğrendim, öğreniyorum. Bu hikayelerde bunca yıla rağmen fark etmediğim duyguları keşfettim. Bu güzel insanların beni doktorları olmak dışında, dostları olarak kabul etmeleri meslek yaşamımın ve hayatımın en önemli armağanıdır.

Biz, doktorlarınız ile bu süreçte yaşadıklarınız, bizlerden beklentileriniz, üzüntüleriniz ve mutluluklarınızı paylaşacağınız yeni kitabımıza da katılımınızı bekliyoruz.

Sevgili Canan, fikirden kitaba dönüşen bu projede katkıların, meme kanserli hastalara içten sevgi ile ilgi, incelik ve şefkat dolu yaklaşımın için sana tüm dünya adına sonsuz teşekkürler.

Sevgili yazar arkadaşlarımız, her biri birbirinden değerli deneyimlerinizi yazarken tekrar o günlere döndüğünüzü biliyorum, ama inanın bir gün tanımadığınız bir insana hic¸bir zaman bilemeyeceğiniz büyük bir desteğiniz olacak. Hic¸ duymayacağınız teşekkürler tekrarlanacak. İçtenlik, cesaret ve insanlığa desteğiniz için hepinize tüm dünya adına sonsuz teşekkürler.

Hayatında meme kanseri ile tanışmış olan sevgili okuyucularımız, yaşamın her rengi tüm insanlar içindir, siyah, gri tonlar bazen çok üstümüze gelse de unutmayın tüm güzel renkler sizleri bekliyor. Umutla dolu cesaret, yolunuzu aydınlatsın...

Prof. Dr. Ercüment H. TEKİN

ANLAŞMALI KURUMLAR