Özel Medsentez
Polikliniği

Bize Ulaşın

+90 (312) 428 18 28

Büyükelçi Sokak No: 12/A

Kavaklıdere, ANKARA

MİSYONUMUZ

Misyonumuz

Misyonumuz, meme taraması ile şikâyeti olmayan ve meme yakınması ile gelen hastalarımızın doğru değerlendirilmesi, doğru tanısı, bilgilendirilmesi ile en üst kalitede tedavisi ve hastalığı ile ilgili eğitimini sağlamaktır.

Merkezimiz, bu misyonu gerçekleştirmek için, meme kanserli hastaların tedavisinde, hasta ve sosyal çevresi eksenli yaklaşım gösteren bir takım çalışması yapar. Bu takımda yer alan meme hastalıkları ile ilgili dallarda yüksek düzeyde eğitim görmüş doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık personeli birlikte çalışarak; zamanında ve doğru tanı, etkin hasta yönlendirmesi ile meme kanserinde yüksek kaliteli kapsamlı bir program yürütürler. Buna ilaveten Merkezimiz, candan ve şefkatli bir yaklaşımı benimsemiş personeli ile hastaların ihtiyaç duyduğu psikolojik, duygusal ve fiziksel desteği de sağlar.

Tanı ve tedavi programını yürüten takımda; meme görüntüleme yöntemlerinde uzmanlaşmış bir radyolog ve meme cerrahisinde deneyimli cerrahi uzmanı yer almakta olup gereken durumlarda patolog, tıbbi onkoloji uzmanı, radyoterapist, plastik cerrah, psikolog, sosyal destek danışmanı, beslenme uzmanı, fizyoterapist ve genetik uzmanı konsültasyonları ile hastaların kanserden uzak ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için destek sağlanır.

Kadın İstihdamı

Yüzde yüz kadın çalışanıyla kadın istihdamına değer veren Özel Medsentez Polikliniği

Çalışma hayatının pek çok alanında cinsiyete dayalı ayrımcılığa maruz kalan kadın çalışanların istihdamının sağlanması toplumsal refah ve kalkınmanın elde edilebilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Özel Medsentez Polikliniği kurulduğu günden bu yana yüzde 100 oranındaki kadın istihdamıyla Türkiye’nin ender kuruluşları arasında yer almaktadır.

Bu yıl onuncu yılını kutlayan Medsentez ailesi, kadınların iş gücüne katılım oranını destekleyip kadın gücü ve emeğiyle büyümeye devam etmektedir.

Eşitliğin kazandıracağına inanarak hastalarına da kadın erkek fark etmeksizin eşit ve adil şekilde davranmaya özen gösteren kuruluş, Türkiye’de toplam emeğin %55’ini kadın gücünün oluşturduğunun bilincinde olarak*, kuruluşun her kademesinde kadın çalışanlara yer vererek binlerce hayata dokunuyor.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kadınları geride bırakan toplum, geride kalmaya mahkûmdur.’ sözünün arkasında durarak kadınların ekonomik hayattaki yerinin güçlenmesini ve saygınlığının artmasını destekleyen Özel Medsentez Polikliniği, kadının gücüne ve başarısına inanarak kadın istihdamında öncü olmayı hedeflemektedir.

Kaynak: Kadının Güçlenmesi Prensipleri Uygulama Rehberi- The Global Contact / Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women)

ANLAŞMALI KURUMLAR